SRP1250-4R7M
5S-SRP1250-4R7M
SRP1250-4R7M
FIXED IND 4.7UH 12A 15 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRP1250 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Iron |
| Inductance: | 4.7|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 12A |
| Q @ Freq: | 27A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 15 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 150??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.547"" L x 0.531"" W (13.90mm x 13.50mm)","0.205"" (5.20mm)" |