SRP1250-2R2M
5S-SRP1250-2R2M
SRP1250-2R2M
FIXED IND 2.2UH 20A 5.5 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRP1250 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Iron |
| Inductance: | 2.2|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 20A |
| Q @ Freq: | 32A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 5.5 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 150??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.547"" L x 0.531"" W (13.90mm x 13.50mm)","0.232"" (5.90mm)" |