SRP1245A-1R0M
5S-SRP1245A-1R0M
SRP1245A-1R0M
FIXED IND 1UH 29A 2.5 MOHM SMD
Product Description
Series:SRP1245A
Function:Wirewound
Type:Carbonyl Powder
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):29A
Q @ Freq:50A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:2.5 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:20 @ 100kHz
Operating Temperature:40MHz
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-40??C ~ 150??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.531"" L x 0.492"" W (13.50mm x 12.50mm)","0.197"" (5.00mm)"
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated