SRP1245A-100M
5S-SRP1245A-100M
SRP1245A-100M
FIXED IND 10UH 9A 25.5 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRP1245A |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Carbonyl Powder |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 9A |
| Q @ Freq: | 16A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 25.5 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 20 @ 100kHz |
| Operating Temperature: | 10MHz |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -40??C ~ 150??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.531"" L x 0.492"" W (13.50mm x 12.50mm)","0.197"" (5.00mm)" |