SRP1235-4R7M
5S-SRP1235-4R7M
SRP1235-4R7M
FIXED IND 4.7UH 10A 15 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRP1235 |
| Function: | - |
| Type: | Iron |
| Inductance: | 4.7|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 10A |
| Q @ Freq: | 16A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 15 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 16MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 150??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.547"" L x 0.531"" W (13.90mm x 13.50mm)","0.146"" (3.70mm)" |