SRP1040-5R6M
5S-SRP1040-5R6M
SRP1040-5R6M
FIXED IND 5.6UH 7A 16 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRP1040 |
| Function: | - |
| Type: | Iron |
| Inductance: | 5.6|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 7A |
| Q @ Freq: | 12A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 16 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 150??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.465"" L x 0.413"" W (11.80mm x 10.50mm)","0.165"" (4.20mm)" |