SRN8040-470M
5S-SRN8040-470M
SRN8040-470M
FIXED IND 47UH 1.4A 190 MOHM SMD
Type:Ferrite
Inductance:47|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.4A
Q @ Freq:1.5A
Current Rating:Semi-Shielded
Current - Saturation:190 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:15 @ 2.52MHz
Operating Temperature:9MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.315"" L x 0.315"" W (8.00mm x 8.00mm)","0.157"" (4.00mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated