SRN8040-3R3Y
5S-SRN8040-3R3Y
SRN8040-3R3Y
FIXED IND 3.3UH 5.6A 21 MOHM SMD
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 3.3|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 5.6A |
| Q @ Freq: | 5.5A |
| Current Rating: | Semi-Shielded |
| Current - Saturation: | 21 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 13 @ 7.96MHz |
| Operating Temperature: | 34MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.315"" L x 0.315"" W (8.00mm x 8.00mm)","0.157"" (4.00mm)" |