SRN8040-330M
5S-SRN8040-330M
SRN8040-330M
FIXED IND 33UH 1.7A 145 MOHM SMD
Product Description
Series:SRN8040
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:33|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.7A
Q @ Freq:1.9A
Current Rating:Semi-Shielded
Current - Saturation:145 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:20 @ 2.52MHz
Operating Temperature:10MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.315"" L x 0.315"" W (8.00mm x 8.00mm)","0.157"" (4.00mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated