SRN8040-2R2Y
5S-SRN8040-2R2Y
SRN8040-2R2Y
FIXED IND 2.2UH 6.3A 13 MOHM SMD
Type:Ferrite
Inductance:2.2|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):6.3A
Q @ Freq:7.4A
Current Rating:Semi-Shielded
Current - Saturation:13 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:13 @ 7.96MHz
Operating Temperature:40MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.315"" L x 0.315"" W (8.00mm x 8.00mm)","0.157"" (4.00mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated