SRN8040-1R0Y
5S-SRN8040-1R0Y
SRN8040-1R0Y
FIXED IND 1UH 7.8A 10 MOHM SMD
Product Description
Series:SRN8040
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):7.8A
Q @ Freq:11A
Current Rating:Semi-Shielded
Current - Saturation:10 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:13 @ 7.96MHz
Operating Temperature:75MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.315"" L x 0.315"" W (8.00mm x 8.00mm)","0.157"" (4.00mm)"
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated