SRN6045TA-100M
5S-SRN6045TA-100M
SRN6045TA-100M
FIXED IND 10UH 3.2A 52 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRN6045TA |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 3.2A |
| Q @ Freq: | 4.6A |
| Current Rating: | Semi-Shielded |
| Current - Saturation: | 52 mOhm |
| Frequency - Self Resonant: | 15 @ 1MHz |
| Operating Temperature: | 25MHz |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -55??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.236"" Dia x 0.236"" W (6.00mm x 6.00mm)","0.177"" (4.50mm)" |