SRN5020-100M
5S-SRN5020-100M
SRN5020-100M
FIXED IND 10UH 1.45A 144 MOHM
Product Description
Series:SRN5020
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.45A
Q @ Freq:1.3A
Current Rating:Semi-Shielded
Current - Saturation:144 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:11 @ 2.52MHz
Operating Temperature:21MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.197"" L x 0.197"" W (5.00mm x 5.00mm)","0.079"" (2.00mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated