SRN4018-6R8M
5S-SRN4018-6R8M
SRN4018-6R8M
FIXED IND 6.8UH 1.5A 118 MOHM
Product Description
| Series: | SRN4018 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 6.8|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.5A |
| Q @ Freq: | 1.6A |
| Current Rating: | Semi-Shielded |
| Current - Saturation: | 118 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 9 @ 7.96MHz |
| Operating Temperature: | 30MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -25??C ~ 120??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.157"" L x 0.157"" W (4.00mm x 4.00mm)","0.071"" (1.80mm)" |