SRN4018-6R8M
5S-SRN4018-6R8M
SRN4018-6R8M
FIXED IND 6.8UH 1.5A 118 MOHM
Product Description
Series:SRN4018
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:6.8|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.5A
Q @ Freq:1.6A
Current Rating:Semi-Shielded
Current - Saturation:118 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:9 @ 7.96MHz
Operating Temperature:30MHz
Size / Dimension:-
Other:-25??C ~ 120??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.157"" L x 0.157"" W (4.00mm x 4.00mm)","0.071"" (1.80mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated