SRN3015-3R3M
5S-SRN3015-3R3M
SRN3015-3R3M
FIXED IND 3.3UH 1.6A 112 MOHM
Product Description
Series:SRN3015
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:3.3|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.6A
Q @ Freq:1.4A
Current Rating:Semi-Shielded
Current - Saturation:112 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:10 @ 7.96MHz
Operating Temperature:75MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.118"" L x 0.118"" W (3.00mm x 3.00mm)","0.059"" (1.50mm)"
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated