SRN3015-1R5Y
5S-SRN3015-1R5Y
SRN3015-1R5Y
FIXED IND 1.5UH 2.1A 66 MOHM SMD
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1.5|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 2.1A |
| Q @ Freq: | 2A |
| Current Rating: | Semi-Shielded |
| Current - Saturation: | 66 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 10 @ 7.96MHz |
| Operating Temperature: | 130MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.118"" L x 0.118"" W (3.00mm x 3.00mm)","0.059"" (1.50mm)" |