SRN3015-1R5Y
5S-SRN3015-1R5Y
SRN3015-1R5Y
FIXED IND 1.5UH 2.1A 66 MOHM SMD
Type:Ferrite
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):2.1A
Q @ Freq:2A
Current Rating:Semi-Shielded
Current - Saturation:66 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:10 @ 7.96MHz
Operating Temperature:130MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.118"" L x 0.118"" W (3.00mm x 3.00mm)","0.059"" (1.50mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated