SRN2512-2R2M
5S-SRN2512-2R2M
SRN2512-2R2M
FIXED IND 2.2UH 2.3A 102 MOHM
Product Description
| Series: | SRN2512 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 2.2|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2.3A |
| Q @ Freq: | 2.7A |
| Current Rating: | Semi-Shielded |
| Current - Saturation: | 102 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 11 @ 1MHz |
| Operating Temperature: | 80MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.047"" (1.20mm)" |