SRN2510-2R2M
5S-SRN2510-2R2M
SRN2510-2R2M
FIXED IND 2.2UH 1.5A 1.5 OHM SMD
Product Description
| Series: | SRN2510 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 2.2|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.5A |
| Q @ Freq: | 1.9A |
| Current Rating: | Semi-Shielded |
| Current - Saturation: | 169 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 11 @ 1MHz |
| Operating Temperature: | 80MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.040"" (1.02mm)" |