SRN2012-1R0M
5S-SRN2012-1R0M
SRN2012-1R0M
FIXED IND 1UH 2.3A 104 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRN2012 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2.3A |
| Q @ Freq: | 2.5A |
| Current Rating: | Semi-Shielded |
| Current - Saturation: | 104 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 10 @ 1MHz |
| Operating Temperature: | 110MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.079"" L x 0.063"" W (2.00mm x 1.60mm)","0.047"" (1.20mm)" |