SRN1060-100M
5S-SRN1060-100M
SRN1060-100M
FIXED IND 10UH 5.4A 29 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRN1060 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 5.4A |
| Q @ Freq: | 5.2A |
| Current Rating: | Semi-Shielded |
| Current - Saturation: | 29 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 25 @ 7.96MHz |
| Operating Temperature: | 14MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.394"" L x 0.386"" W (10.00mm x 9.80mm)","0.236"" (6.00mm)" |