SRN1060-100M
5S-SRN1060-100M
SRN1060-100M
FIXED IND 10UH 5.4A 29 MOHM SMD
Product Description
Series:SRN1060
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):5.4A
Q @ Freq:5.2A
Current Rating:Semi-Shielded
Current - Saturation:29 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:25 @ 7.96MHz
Operating Temperature:14MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.394"" L x 0.386"" W (10.00mm x 9.80mm)","0.236"" (6.00mm)"
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated