Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation SPM5015T-1R0M-LR
SPM5015T-1R0M-LR
5S-SPM5015T-1R0M-LR
SPM5015T-1R0M-LR
FIXED IND 1UH 6.3A 24.8 MOHM SMD
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):6.3A
Q @ Freq:8A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:24.8 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.213"" L x 0.201"" W (5.40mm x 5.10mm)","0.059"" (1.50mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated