Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation SPM4020T-1R0M-LR
SPM4020T-1R0M-LR
5S-SPM4020T-1R0M-LR
SPM4020T-1R0M-LR
FIXED IND 1UH 5.6A 28.1 MOHM SMD
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):5.6A
Q @ Freq:9A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:28.1 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.173"" L x 0.161"" W (4.40mm x 4.10mm)","0.079"" (2.00mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated