Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation SPM3020T-1R5M-LR
SPM3020T-1R5M-LR
5S-SPM3020T-1R5M-LR
SPM3020T-1R5M-LR
FIXED IND 1.5UH 3.4A 55 MOHM SMD
Type:Metal
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):3.4A
Q @ Freq:4.4A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:55 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.126"" L x 0.118"" W (3.20mm x 3.00mm)","0.047"" (1.20mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated