Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation SPM3015T-1R0M-LR
SPM3015T-1R0M-LR
5S-SPM3015T-1R0M-LR
SPM3015T-1R0M-LR
FIXED IND 1UH 3.8A 45.1 MOHM SMD
Product Description
Series:SPM-LR
Function:Wirewound
Type:Metal
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):3.8A
Q @ Freq:5A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:45.1 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.126"" L x 0.118"" W (3.20mm x 3.00mm)","0.059"" (1.50mm)"
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated