SPD62R-683M
5S-SPD62R-683M
SPD62R-683M
FIXED IND 68UH 560MA 1.2 OHM SMD
Product Description
| Series: | SPD62R |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 68|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 560mA |
| Q @ Freq: | 560mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 1.2 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.260"" L x 0.244"" W (6.60mm x 6.20mm)","0.118"" (3.00mm)" |