SPD62R-472M
5S-SPD62R-472M
SPD62R-472M
FIXED IND 4.7UH 2A 150 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SPD62R |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 4.7|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2A |
| Q @ Freq: | 2A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 150 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.260"" L x 0.244"" W (6.60mm x 6.20mm)","0.118"" (3.00mm)" |