SPD42R-153M
5S-SPD42R-153M
SPD42R-153M
FIXED IND 15UH 460MA 115 MOHM
Product Description
| Series: | SPD42R |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 15|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 460mA |
| Q @ Freq: | 460mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 115 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 30MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.185"" L x 0.185"" W (4.70mm x 4.70mm)","0.115"" (2.92mm)" |