SPD42R-122M
5S-SPD42R-122M
SPD42R-122M
FIXED IND 1.2UH 1.8A 19 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SPD42R |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1.2|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.8A |
| Q @ Freq: | 1.8A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 19 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 120MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.185"" L x 0.185"" W (4.70mm x 4.70mm)","0.115"" (2.92mm)" |