SP1008R-472K
5S-SP1008R-472K
SP1008R-472K
FIXED IND 4.7UH 383MA 817 MOHM
Product Description
| Series: | SP1008R |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 4.7|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 372mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 817 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.105"" L x 0.095"" W (2.66mm x 2.41mm)","0.095"" (2.41mm)" |