Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation SLF7055T-220M1R7-3PF
SLF7055T-220M1R7-3PF
5S-SLF7055T-220M1R7-3PF
SLF7055T-220M1R7-3PF
FIXED IND 22UH 1.7A 64.3 MOHM
Product Description
Series:SLF
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:22|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):2A
Q @ Freq:1.7A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:77.2 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.276"" L x 0.276"" W (7.00mm x 7.00mm)","0.228"" (5.80mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated