Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation SLF7045T-150M1R5-H
SLF7045T-150M1R5-H
5S-SLF7045T-150M1R5-H
SLF7045T-150M1R5-H
FIXED IND 15UH 1.5A 68 MOHM SMD
Product Description
Series:SLF-H
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:15|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.5A
Q @ Freq:1.5A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:81.6 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.276"" L x 0.276"" W (7.00mm x 7.00mm)","0.189"" (4.80mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated