Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation SLF7032T-471MR20-2PF
SLF7032T-471MR20-2PF
5S-SLF7032T-471MR20-2PF
SLF7032T-471MR20-2PF
FIXED IND 470UH 200MA 2.46 OHM
Product Description
Series:SLF
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:470|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):200mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:2.46 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.276"" L x 0.276"" W (7.00mm x 7.00mm)","0.134"" (3.40mm)"
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated