Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation SLF10165T-100M3R83PF
SLF10165T-100M3R83PF
5S-SLF10165T-100M3R83PF
SLF10165T-100M3R83PF
FIXED IND 10UH 3.8A 18.5 MOHM
Type:Ferrite
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):3.8A
Q @ Freq:4.1A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:22.2 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.398"" L x 0.398"" W (10.10mm x 10.10mm)","0.268"" (6.80mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated