SDR7045-221K
5S-SDR7045-221K
SDR7045-221K
FIXED IND 220UH 500MA 930 MOHM
Product Description
| Series: | SDR7045 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 220|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 500mA |
| Q @ Freq: | 480mA |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 930 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 22 @ 796kHz |
| Operating Temperature: | 6MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.276"" L x 0.276"" W (7.00mm x 7.00mm)","0.189"" (4.80mm)" |