SDR2207-101KL
5S-SDR2207-101KL
SDR2207-101KL
FIXED IND 100UH 2.2A 168 MOHM
Product Description
| Series: | SDR2207 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 100|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 2.2A |
| Q @ Freq: | 3A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 168 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 18 @ 2MHz |
| Operating Temperature: | 6.2MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.866"" L x 0.591"" W (22.00mm x 15.00mm)","0.307"" (7.80mm)" |