SDR1806-470ML
5S-SDR1806-470ML
SDR1806-470ML
FIXED IND 47UH 2.5A 95 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SDR1806 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 47|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2.5A |
| Q @ Freq: | 4.6A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 95 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 22 @ 2.52MHz |
| Operating Temperature: | 9MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.720"" L x 0.551"" W (18.30mm x 14.00mm)","0.272"" (6.90mm)" |