SDR1806-151KL
5S-SDR1806-151KL
SDR1806-151KL
FIXED IND 150UH 1.4A 270 MOHM
Product Description
| Series: | SDR1806 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 150|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 1.4A |
| Q @ Freq: | 2.6A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 270 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 23 @ 796kHz |
| Operating Temperature: | 5MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.720"" L x 0.551"" W (18.30mm x 14.00mm)","0.272"" (6.90mm)" |