SDR1006-472KL
5S-SDR1006-472KL
SDR1006-472KL
FIXED IND 4.7MH 100MA 18 OHM SMD
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 4.7mH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 100mA |
| Q @ Freq: | 240mA |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 18 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 32 @ 252kHz |
| Operating Temperature: | 800kHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.386"" L x 0.386"" W (9.80mm x 9.80mm)","0.228"" (5.80mm)" |