SDR1006-271KL
5S-SDR1006-271KL
SDR1006-271KL
FIXED IND 270UH 570MA 970 MOHM
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 270|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 570mA |
| Q @ Freq: | 1A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 970 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 12 @ 796kHz |
| Operating Temperature: | 3.5MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.386"" L x 0.386"" W (9.80mm x 9.80mm)","0.228"" (5.80mm)" |