SDR1006-221KL
5S-SDR1006-221KL
SDR1006-221KL
FIXED IND 220UH 660MA 730 MOHM
Product Description
Series:SDR1006
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:220|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):660mA
Q @ Freq:1.1A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:730 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:12 @ 796kHz
Operating Temperature:3.8MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.386"" L x 0.386"" W (9.80mm x 9.80mm)","0.228"" (5.80mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated