SDR1005-101KL
5S-SDR1005-101KL
SDR1005-101KL
FIXED IND 100UH 1A 330 MOHM SMD
Product Description
Series:SDR1005
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:100|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):1A
Q @ Freq:1.2A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:330 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:41 @ 56kHz
Operating Temperature:8MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.500"" L x 0.394"" W (12.70mm x 10.00mm)","0.197"" (5.00mm)"
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated