SDR0805-331KL
5S-SDR0805-331KL
SDR0805-331KL
FIXED IND 330UH 400MA 1.26 OHM
Product Description
Series:SDR0805
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:330|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):400mA
Q @ Freq:580mA
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.26 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:12 @ 796kHz
Operating Temperature:4MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.307"" L x 0.307"" W (7.80mm x 7.80mm)","0.209"" (5.30mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated