SDR0805-221KL
5S-SDR0805-221KL
SDR0805-221KL
FIXED IND 220UH 490MA 960 MOHM
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 220|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 490mA |
| Q @ Freq: | 800mA |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 960 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 12 @ 796kHz |
| Operating Temperature: | 5MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.307"" Dia (7.80mm)","0.209"" (5.30mm)" |