SDR0805-120ML
5S-SDR0805-120ML
SDR0805-120ML
FIXED IND 12UH 2A 80 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SDR0805 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 12|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2A |
| Q @ Freq: | 3A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 80 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 25 @ 2.52MHz |
| Operating Temperature: | 20MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.307"" L x 0.307"" W (7.80mm x 7.80mm)","0.209"" (5.30mm)" |