SDR0805-102KL
5S-SDR0805-102KL
SDR0805-102KL
FIXED IND 1MH 210MA 4.5 OHM SMD
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1mH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 210mA |
| Q @ Freq: | 340mA |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 4.5 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 27 @ 252kHz |
| Operating Temperature: | 3MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.307"" L x 0.307"" W (7.80mm x 7.80mm)","0.209"" (5.30mm)" |