SDR0805-101KL
5S-SDR0805-101KL
SDR0805-101KL
FIXED IND 100UH 720MA 450 MOHM
Product Description
| Series: | SDR0805 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 100|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 720mA |
| Q @ Freq: | 1.1A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 450 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 12 @ 796kHz |
| Operating Temperature: | 7MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.307"" L x 0.307"" W (7.80mm x 7.80mm)","0.209"" (5.30mm)" |