SDR0703-680KL
5S-SDR0703-680KL
SDR0703-680KL
FIXED IND 68UH 380MA 900 MOHM
Product Description
| Series: | SDR0703 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 68|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 380mA |
| Q @ Freq: | 560mA |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 900 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 18 @ 2.52MHz |
| Operating Temperature: | 13MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.256"" L x 0.177"" W (6.50mm x 4.50mm)","0.106"" (2.70mm)" |